Jak se postarat o své mazlíčky a nevystavit se riziku?

Jak se nynější situace odráží na život s mazlíčky? Pojďme se podívat na několik opatření, která Vám i Vašemu chlupáčovi pomůžou.
Doma
Především zůstávejte co nejvíce doma. Připravte si zásobu krmiva a potřeb pro Vaše mazlíčky, a to nejen kvůli omezeným možnostem nákupu, ale především pro minimum důvodů pro vycházení ven z domova. Tuto možnost nabízí i spousta online shopů (např. rohlík.cz, košík.cz, alza.cz a další), kde k nákupu pro Vaši domácnost zároveň seženete i potřeby pro Vaše chlupáče.
Důkladně si myjte si ruce nejen po návratu domů, ale i když se zdržujete pouze doma. Dbejte na zvýšenou hygienu při kontaktu s mazlíčkem a v případě fyzických potíží s ním naopak kontakt omezte!

Kočka Vaši společnost doma jistě ocení.
Venku
Tato část se týká hlavně pejskařů, kteří vychází několikrát denně pejska vyvenčit. Je důležité nesdružovat se ve skupinkách s jinými pejskaři, udržovat si odstup aspoň dva metry a nosit roušku, nebo si pomoct šátkem (roušku si můžete i sami ušít). Procházky je vhodné zkrátit na nutné minimum.
Veterinární kliniky a obchody s potřebami pro zvířata zatím zavřené nejsou a stejně tak nyní není omezený ani pohyb v parku a přírodě.
Využijte naší dočasné nabídky a mějte se svým pejskem sladěný styl!
Šátek pro pejska Vám ušijeme ve stejném vzoru s rouškou, kterou dáváme k nákupu zdarma 😊

Karanténa
Existuje několik spolků, které pomáhají seniorům a lidem v karanténě při venčení jejich mazlíčků např. Život 90. Stejně tak se Vy můžete stát dobrovolníkem a ostatním takto pomoci (Pes v nouzi, pesweb.cz).
Podle odborníků na infekční choroby a mnoho mezinárodních organizací (CDC, OIE, WHO) v současné době neexistuje žádný důkaz, že by se domácí mazlíčci, jako jsou psi nebo kočky, mohli stát přenašečem na jiná zvířata, nebo lidi. Ovšem pokud jste Vy nakaženi, je přeci jen lepší být s mazlíčkem v minimálním kontaktu.
Informace se každým dnem mění, proto doporučujeme sledovat vyjádření odborníků a oficiální stránky vlády.