Jak správně ochladit kočku v horku?

11.06.2019


Nastoupila vlna horkých dnů. Poradíme Vám, jak Vašemu mazlíčkovi v létě usnadnit život a jak předcházet přehřátí. Přečtěte si naše tipy.Stinná místa a přístup do koupelny

Kočky mají rády teplo, sluní se a vyvalují na vyhřátých místech. Při vlně veder ale vyhledávají stín a chlad my bychom jim měli tato místa co nejvíce zpřístupnit. Kočky velmi rády polehávají v chladné koupelně, nebo na dlažbě na chodbě. Můžeme pomoct i přesunutím oblíbeného pelíšku na co nejchladnější místa v bytě. Pokud máte kočku na zahradě, nebo terase ujistěte se, že má možnost schovat se do stínu.


Čerstvá voda

Doplňujte kočce pravidelně misku s vodou, přidejte misku navíc, pomůže i pořízení fontánky na pití. Pro ochlazení můžete přidat do misky s vodou kostku ledu, je ale lepší mít i druhou misku s normální teplotou, kdyby ji kočka odmítala.


Zchlazení mokrým ručníkem

Položte kočce na podlahu mokrý ručník (popřípadě pořiďte speciální chladící podložku), může se tak přes den kdykoliv sama zchladit. Namočte jí tlapky, břicho popřípadě hrudník zepředu mezi tlapkami.

Nikdy kočku nemotejte do mokrého ručníku! Při přehřátí se tím uzavřou roztažené krevní kapiláry v podkoží, kterými proudí teplo z těla ven přes kůži. Teplo se tím vrátí zpět do středu těla a kočce tím hrozí ještě větší přehřátí.


Vyčesávat kožíšek

Kočky se zbavují zimní srsti nejvíce na jaře. Přesto je lepší kočku pravidelně vyčesávat i v horkých dnech, ulehčíte jí tak od přebytečné srsti.Přizpůsobit krmivo

Může se stát, že bude mít kočka během horka menší apetit, tím se neděje nic závažného. Na co byste ale měli dávat pozor, je vlhké krmivo, které se může během horka v misce zkazit. Proto doporučujeme krmit kočku po menších dávkách.


Zabezpečte okna sítí

V letních dnech máme okna dokořán, pro bezpečí kočky je potřeba nainstalovat speciální síť, zabezpečit balkon, popřípadě pořídit mřížku na výklopná okna. Můžete si říct, že Vaše kočka není hloupá, aby vyskočila z výšky ven, faktorem ale může být i prolétající ptáček a kočka svým pudům neodolá.

Nikdy nenechávejte okno vyklopené (tzv. na větračku), pokud nemáte kočku pod dozorem! Je známo spousta případů, kdy kočka chtěla skrz škvíru prolézt ven, ta ale funguje jako past, ve které kočka zůstane ošklivě skříplá a nemůže ven. Následkem může být ochrnutí, většinou je to pomalá smrt. Myslete na to, když opouštíte svůj byt.

Dejte u vody vědět, že patříte do MauPow týmu!